Вересень 17, 2016

YES – Ялтинська європейська стратегія

Йшов без особливого ентузіазму: вважав, що це – черговий нудний лекторій. Помилявся! Все проходило дуже жваво. Постійні дискусії, іноді – дуже гострі. Жодної нудоти! Ті промови, які мене вразили позитивно:

– Петро Порошенко (жорстка позиція щодо інтересів України)

– Володимир Гройсман (три вороги України: російські танки, популізм та корупція).

– Андерс Фог Расмуссен (щодо необхідності введення санкцій проти РФ на рік, аби це не стало темою передвиборчої риторики)

– Мустафа Найем (щодо боротьби з корупцією та співпраці з владою).

Промова, яка викликала обурення:

– колишній Міністр закордонних справ Франції (призов до діалогу з Росією та необхідністю діяти прагматично).

З моєї точки зору, організатори створили зайву інтригу. Під час обіду (на який преса допущена не була, аби не фоткали жуючих персон) відбулась панель за участю Юрія Луценка, Михайла Саакашвілі, Андерса Расмунссена та Мутафи Найема. Нормальна цікава дискусія.

“Закритість” цієї панелі дала волю певним спекуляціям. Зокрема, “Інтер” повідомив, що виступ Луценка відбувся в “закритому режимі”. Це не відповідає дійсності. Так, преса не могла здійснювати зйомку, але запис звуку був можливий цілком!

По-друге, не побачив я і “ругані” між Луценком і Найємом! Так, дискусія була, нормальна цивілізована дискусія, не більше. Відбулась велика кількість діалогів тет-а-тет! Надавали повну кишеню візиток – завтра треба передивитись.

Повірте, це не була нудна лекція!

p.s. Щодо меню обіду. Все було смачно, але без ізисків: салат з буряка, борщ, пиріжки з грибами, риба тушкована або котлета по-київські, млинці з сиром.

One thought on “YES – Ялтинська європейська стратегія

  1. “колишній Міністр закордонних справ Франції (призов до діалогу з Росією та необхідністю діяти прагматично)”
    Як звати цю особу? І чи є аудіо-/відео-запис його виступу?