Травень 15, 2017

Відбулась робоча зустріч з представниками німецького банку KFW щодо фінансування інфраструктурних проектів.

На жаль, вимушений відзначити: проблема клятої бюрократії властива не лише нам…


За оптимістичним графіком реалізація відібраних проектів розпочнеться лише на початку наступного року (так само, як і з житловими проектами). Ціла низка бюрократичних процедур значно знижує темпи роботи.

До 30 червня німецька експертна група має завершити відбір проектів, після чого почнеться їхнє узгодження з низкою урядових установ як українських, так і німецьких.

Відбір ведеться за принципом “оціночної матриці”, коли кожен проект оцінюється з кількох точок зору (соціальної, екологічної, фінансової, рівнем підготовки і т.і.) і всі бали складаються в єдиний кошик. За кількістю загальних набраних балів і відбувається відбір.

Німецька сторона зазначила, що існують варіанти, коли проект є дуже доцільним і соціально значущим, але рівень його підготовки на початковому етапі – лише ідея. Для початку реалізації таких проектів потрібно буде значно більше часу, ніж для тих випадків, коли проекти вже мають якусь попередню документацію чи розрахунки і обгрунтування.

За попередніми висновками, зараз мова іде про проекти в Донецькій, Харківській та Дніпропетровській областях.

Ми домовились з німецькою стороною, аби уникнути будь-яких пліток і непорозумінь, оціночна матриця з обгрунтуванням причин відбору того чи іншого проекту, буде з часом надана суспільству для ознайомлення.