Липень 23, 2018

Вчора провів зустріч з Ігорем Вернером – Головою Держстату

Не встиг Уряд заявити про підготовку до проведення перепису у 2020 році, як понеслась “зрада”: “чому зараз?”, “чому не проводили у 2010?”, “влада бреше” і таке інше. Вчора провів зустріч з Ігорем Вернером – Головою Держстату. Отже, деякі відповіді на деякі запитання.


1. Чому в 2020?

За міжнародними стандартами перепис населення має проводитись кожні 10 років (00,10,20,30…).

2. Чому не проводили у 2010-му році?

Не знаю.

3. Навіщо проводити пробний перепис і чому саме в Києві і в Київській області?

Справа в тому, що в 2015 році ЄвроСтат змінив європейські стандарти перепису населення. Гармонізуючи наше законодавство, нам теж довелось вносити певні зміни.

Чому Оболоньський район Києва?

В цьому районі, як в краплі води, відображені ймовірні ризики: наявність гуртожитків, наявність ВПО, чимала кількість “елітної” забудови, наявність людей, які винаймають житло у власників…

Чому саме той район Київської області?

По-перше, в Пісках вже створена ОТГ. По-друге, дані мешканців в ОТГ відрізняються від даних Держстату. Наявність ВПО. Межа з Житомирською областю.

Отже, Держастат планує, підчас пробного перепису, визначити найбільш слабкі місця.

4. Що інноваційного?

По-переше – застосування сучасної системи захисту персональних даних.

По-друге – застосування мережі Internet.

По-третє – використання сучасних гаджетів.

5. Як довго буде тривати перепис?

За оцінками Держстату, сама процедура перепису буде тривати біля 1 місяця. Обробка отриманих даних – біля одного року. Аби мінімізувати нашу улюблену “зраду”, Держстат зараз веде переговори з багатьма міжнародними організаціями, вивчаючи досвід проведення перепису в умовах воєнного конфлікту і планує запросити міжнародних спостерігачів для об”єктивного висвітлення самої процедури.