Липень 1, 2018

Вчора на «Прямому» обговорювали «ромське» питання

Чому в лапках? Тому, що варто обговорювати проблему радикалізації суспільства вцілому, а не концетруватись виключно на ромах. Під час ефіру пролунали деякі тези, проти яких я виступив. Серед них:


– узагальнення: з одного боку, не варто всіх ромів ототожнювати з невеликими групами, табори яких були розтрощені. З іншого боку, не варто всіх погромників ототожнювати зі львівськими школярами, атже в Києві діяли далеко не діти.

– вважаю недоречним ототожнювати кочуючих ромів з «трудовою міграцією». Мені особисто невідомі випадки, коли кочуючі роми шукали б роботу, здебільшого вони промишляють дрібними злочинами (крадіжки, шахрайство).

– неприпустимим вважаю виправдання дій радикалів бездіяльністю влади. Монополія на застосування сили належить виключно державі!

– радикалізація суспільства стосується далеко не тільки ставлення до ромів. Протистояння між ультра-правими та ультра-лівими загострюються. Згадаймо випадки в Одесі та напад «лівих» на ветерана АТО в Києві.

Всі ці негативні тенденції відбуваються на фоні величезної кількості нелегальної зброї і доступу до неї. За даними Нацполіції кількість легальної зброї становить біля 900 тисяч стволів. За даними міжнародних експертів, кількість нелегальної зброї становить 4.5 млн стволів.

Що робити?

По-перше, зрозуміти, що виключно поліцейськими/каральними заходами проблему радикалізації не вирішити.

По-друге, варто розпочати фахове обговорення соціальних, політичних, економічних передумов виникнення і посилення радикальних рухів, які становлять небезпеку існуванню держави.