Червень 10, 2016

Цікаве та корисне соціологічне дослідження

За два минулі дні відбулось багато зустрічей як з нашими активістами та громадськими організаціями, так і з нашими іноземними партнерами: USAID, UNHCR, Карітас України, OSCE, ICRC, UNICEF… Зокрема, вчора відбулась презентація соціологічних досліджень, проведених Київським інститутом соціології за підтримки UNHCR “Ставлення населення України до внутрішньо переміщених осіб з Донбасу та Криму”.

Дуже цікаві та корисні результати. Досить неочікувані, як на мою думку. Я сподіваюсь, що це – лише перший крок в цьому напрямку! Ще працюючи на Луганщині, я намагався знайти компанію, яка б провела певні соціологічні дослідження в області. Я відчуваю наявність певної проблеми: відсутність об’єктивної інформації з “землі”. Державні службовці відірвані від реальності, отримуючи інформацію (переважно) від свого оточення. Очікувати об’єктивність в такому випадку не варто.

Проаналізувавши результати досліджень, я, наприклад, побачив, що в деяких питаннях щодо переселенців я мав хибне уявлення, маргінальне. Отримавши об’єктивні результати, я побачив, яким чином мені треба коригувати свої дії і свою точку зору.

На моє переконання, такі дослідження мають бути проведені з цілої низки питань. Як на загальнодержавному рівні, так і на місцевому. Наприклад, я вважав за доцільне відновити театр в Сєвєродонецьку. А чи вважали так самі містяни? Я вважав за доцільне збудувати чотири будинки для переселенців та бюджетників. А що з цього приводу думають самі переселенці та містяни? І таких питань дуже багато!

p.s. Можливо, тоді б було менше лайок на адресу влади?..