Березень 19, 2018

Тримаю в руках два листа

В одному, ВЦА просить відмінити звільнення від сплати податку на землю ті об‘єкти, які розташовані вздовж лінії зіткнення. Розумію обгрунтування: ці податки складають левову частку місцевих бюджетів. В деяких – до 75%. Виходить, місцеві ОТГ позбавлені джерел існування. І це зрозуміло.


Поруч лежить лист з проханням надати своє ставлення до змін до Полаткового кодексу. В цих змінах пропонується звільнити підприємства Донеччини та Луганщини від сплати ПДВ на п‘ять років. Мотивація теж зрозуміла: інвестиції в цей складний регіон не ідуть, треба підтримати виробництво і т.д.
Дві протилежні позиції. Обидві з абсолютно зрозумілою мотивацію.

І, хто знає, як це – «проміж краплинками»?

p.s. Якщо просто звільнити від сплати ПДВ, на мою думку, миттєво отримаємо «чорну діру», в яку перереєструються безліч любителів «оптимізації оподаткування»! Цікаво, яку оцінку цим змінам дасть Комітет ВРУ по боротьбі з корупцією?..

Може, варто пільги прив‘язати до кількості нових робочих місць з певними запобіжниками щодо зловживань, які обов‘язково будуть? Чудовий супер-приклад: «вільна економічна зона Крим», яка дозволяє Фірташу вільно собі чухати.