Жовтень 20, 2017

Тепер, коли акції протесту під ВРУ, практично завершені, маю висловити своє ставлення як до активістів, так і до влади

Я багаторазово зазначав, що підтримую всі вимоги протестувальників.

Недоторканість.

Цю жвачку ми жуємо вже багато років. Так багато, що вона вже й смаку немає. Дійсно, ганебне явище та кількість “обранців”, які б”ються за “недоторканий мандат”. Що заважало більшості ініціювати цей процес, не очікуючи “вуличного пендюля”? Не знаю! І не сприймаю!

Також маю зазначити, що я прихильник не повної відміни недоторканості, а її обмеження. Я не хочу, щоб будь-яка влада (нинішня чи майбутня) безконтрольно мочила нещасних обранців за їхню громадянську позицію.

Антикорупційний суд.

Так, я виступав і виступаю ЗА створення такого суду. Одночасно, я сприймаю ті аргументи, які наводив Юрій Луценко в Дніпрі: чисельність суддів, відсутність приміщень, засобів зв”язку, персоналу, тощо. Виходячи з цього, я сприймаю таку позицію: зараз негайно створюється Палата і починає створюватись Суд. До того часу, доки запрацює Суд (рік-півтора) має працювати Палата. Відбір суддів до складу Палати має проходити за тими ж вимогами, що і до суддів Антикорупційного суду. Хоча, звсіно, я б бажав, аби всі суди у нас були антикорупційними!

Виборче законодавство.

Мабуть, найбільш складне питання. Складне тому, що 99% наших громадян не орієнтуються в цьому питанні. Я маю чесних депутатів-партійців в друзях, так само маю і чесних мажоритарників. Сам особисто не сприймаю мажоритарку. Але і партійну систему не варто ідеалізувати! Вважаю, що досконалого варіанту не існує до тих пір, доки самі виборці будуть ходити на мітинги за гроші, голосувати за гречку і страждати “вождізмом” і вірою в царя-батющку, який прийде і порядок наведе.

До их пір, доки виборці (ми з вами) будуть готові продаватись – завжди будуть існувати системи підкупу. Лише ми (виборці) своєю позицією здатні виправити цю ганебну практику.

Я дякую і правоохорнцям за те, що їм вдалось утримати ситуацію під контролем!
Дякую переважній більшості протестуючих за утримання від насильницьких дій і витримку!

Щодо постійного запитання: чи підтримуєш ти протест?

Я з розумінням і симпатією ставлюсь до тих чесних людей, які вийшли під ВРУ! Я сприймаю їхні вимоги! Їх там була переважна більшість! Одночасно, я категорично проти проплачених “підставок під прапорці” і відвертих провокаторів-насильників.

Але!

З тими “вождіками” я, як кажуть, і на одному гектарі … не сів би! Одним місце на нарах давно, інші – відверті маніпулятори і просто шукають себе у владі. Найгіршим для мене є те, що там я побачив людину, яку завжди поважав і до якої завжди ставився з симпатією – Віктора Чумака. Не розумію, як Вікто вляпався в цю кучку лайна. Сподіваюсь, Віктор швидко зрозуміє свою помилку, відмиє руки і повернеться до своєї чесної і незалежної позиції!