Вересень 8, 2016

Про пенсію Азарова

Я не юрист, тому не буду коментувати рішення про поновлення песнії з точки зору Закону. Дам коментар як громадянин.

Отже.

Перше. Є таке поняття як “соціальна справедливість”. На мою думку, якщо Закон не відповідає вимогам справедливості, то його будуть порушувати. Порушувати безкарно, бо покарання за недотримання такого Закону буде отримувати опір з боку суспільства. Єдиний вихід – внесення відповідних змін до такого Закону.

Друге. Про порушення прав людини. Звісно, права людини є принциповими і базовими. Але, не треба в будь-яких обставинах прикриватись правами людини. Є винятки. Це – дійсність, а не теорія. Провівши багато зустрічей/переговорів з нашими міжнародними партнерами, отримавши певний досвід, має зазначити – всюди працюють живі люди, а не машини. Якщо є бажання і впевненість в своїй правоті – свою точку зору можна і потрібно відстоювати! І, повірте, доволі часто, до цієї точки зору прислуховуються.

Третє. Можливо, іноді варто шукати інших шляхів досягнення своєї мети. Наприклад, розглядаючи Законопроект про позбавлення громадянства засуджених за терористичну діяльність та посягання на територіальну цілісність України. Звісна річ, я підтримав пропозицію депутатів Тетерука та Берези. Але, виявилось, що існують міжнародні угоди, ратифіковані Україною, які унеможливлюють використання такого інструменту, як позбавлення громадянства. Добре. А, може, тоді варто вести мову про “обмеження прав” (при збереженні громадянства)? Наприклад, обмеження в праві приймання участі в виборах…