Грудень 3, 2017

Про медіацію, човникову дипломатію та «все пропало»

Чи помітили ви нову тезу прибічників «зради вселенської»: «долю України вирішують Сурков з Волкером, а нас і не питають»? Спробую розвінчати чергову спекуляцію.


Що таке медіація? Фактично, це – посередництво. Медіатор це професійний перемовник. Медіація використовується в багатьох життєвих ситуаціях: в конфлікті між супругами часто медіацією займаються батьки; в випадках захоплення заручників – фахово підготовлені перемовники спецслужб; в міждержавних конфліктах – дипломати третіх країн.

Одним з найкращих представників «човникової дипломатії» був Генрі Кіссінджер.
Принцип «човникової дипломатії» полягає в тому, що третя сторона починає почергово вести переговори з кожною зі сторін протистояння окремо, уникаючи безпосереднього прямого контакту конфліктуючих. «Човник», розмовляючи з кожною стороною окремо, намагається віднайти мінімальні точки дотику, найменші точки можливого порозуміння.

Є відомий анекдот з цього приводу, який іноді видають за уривок з інтерв‘ю Кіссінджера. Не певен, що це саме так, проте лінк на цю відповідь надаю нижче.
Отже, в тому факті, що Волкер зустрічається з Сурковим немає нічого антиукраінського. Не існує ніякого приниження України і ніякого «про нас без нас». Адже, після зустрічі з Сурковим, Курт Волкер постійно спілкується і з украінською стороною!

Навіщо тезу про «дипломатичну зраду» розповсюджують певні «політики»? Виключно для того, щоб, на засадах нерозуміння і неосвіченості, лаяти «злочинну владу». Жодних інших причин. Я, в принципі, не бачу нічого поганого в критиці влади. Я і сам досить часто критикую своїх колег.  Але! Я не сприймаю критики, побудованій на відвертих маніпуляціях і брехні.

http://svitohlyad.com.ua/osvita/chovnykova-dyplomatiya-yak-metod-vedennya-perehovoriv/

Про Кіссінджера:

Киссинджер и тактика «челночной дипломатии» в переговорах