Квітень 15, 2018

Популістичні політичні заяви облрад

За інформацією КВУ, біля 15% рішень Облрад носять явно заполітизований характер і виходять за межі їх компетенції. Зокрема, це рішення щодо відставки Уряду та окремих міністрів, підтримка торговельної блокади Донбасу, мораторій на продаж землі, підвищення тарифів, розірвання дипломатичних відносин з РФ, скасування недоторканості нардепів і таке інше.


Відсоток заполітизованих рішень є найвищим у Івано-Франківській області (26%), Львівській (25%), Хмельницькій (24%), Полтавській та Тернопільській (по 23%) областях.  Причиною заполітищованих рішень облрад є домінування опозиції в цих органах влади. При цьому, політичні рішення облрад часто не лише виходять за межі їх повноважень, але й провокують конфліктні ситуації. Наприклад, за даними КВУ, звернення третини облрад щодо переходу на договірні відносини з КМУ дало підстави російським пропагандистам стверджувати про про вимоги федералізації України. Досить конфліктними є певні рішення щодо польсько-українських відносин.

Переконаний: з наближенням виборів, популістичні політичні заяви облрад будуть зростати, що буде створювати додаткові внутрішні загрози в державі.