Жовтень 31, 2018

“Народні вибори” окупаційної влади

Неодноразово писав про те, що всі процеси, які відбуваються на окупованій території Криму та Донбасу, повністю контролюються Росією: від збору сміття до призначення “народных глав”.

Отже, абсолютно зрозуміло, що “вибори”, до яких готуються окупанти на Донбасі, зрежисовані, фінансовані і контрольовані виключно Кремлем. Спробую надати відповідь на питання “навіщо”.

Перше.

Попри постійне брутальне порушення норм Міжнародного права, Росія намагається зовні демонструвати свою прихильність до цих самих норм: анексію Криму Кремль намагається виправдати т.з. “референдумом”, війну на Сході – “народным восстанием”, агресивні дії в Азовському морі – мііжнародним морським правом. Формально, Росія лише в єдиному випадку відмовилась від співпраці з міжнародною спільнотою, заявивши про несприйняття рішень Єропейського суду з прав людини на своїй території. Отже, РФ, хоч і незграбно, але намагається демонструвати легітимність своїх дій.

Друге.

Виходячи з такого бажання, Росія має намір продемонструвати “выбор донбасского народа”, підчас призначення своїх маріонеток: “Нас тут нет! Это – выбор народа Донбасса!”. Цілком припускаю, задля демонстрації “законності” таких дій, Росія імпортує в Донецьк і Луганськ кількох іноземних “спостерігачів”, які, в подальшому, мають запевнити всіх в чесності і прозорості цього політичного шоу. Переконаний, якби не певні дії з боку волонтерів “Мировторця”, і серед наших українських ЗМІ знайшлись би “активісти”, які б з задоволенням відвідали б окуповану територію, аби потім переконувати всіх нас в тому, що “выборы прошли чесно и прозрачно”. Чого лише варто спроба представнкиа РФ надати слово підчас засідання Радбезу “представителю” ОРДЛО!..

Третє.

Маючи бажання усадити Київ з “главами молодых республик” за один стіл для проведення “прямих переговорів”, Москві конче потрібні “законно выбранные” персонажі з боку сепаратистів. Москва, в подальшому, буде закликати “уважать выбор народа”. Не маю сумнівів: такі тези будуть лунати і з вуст наших вітчизняних запроданців: “Києву потрібно рахуватись з вибором народу і домовлятись з обраними керівниками цих регіонів”. Чи не так, пане Медведчук&Co? Саме для такої “легітимізації”” і була потрібна заміна Захарченка.

Четверте.

Позиція європейскої спільноти та США досить однозначна: “вибори” незаконні, їх ніхто не визнаватиме, Росія грубо порушує Мінський процес. Мене не так здивувало вчорашнє засідання Радбезу ООН, як спільна заява представників європейських держав! Чи зупинять Москву такі заяви і позиція цивілізованого світу? Не знаю. Хотів би в це вірити, але досвід підказує – агресію Москви можуть зупити не заяви, а ,виключно, актвині дії! Рішення Європейського парламенту, позиція Радбезу ООН і спільна заява представників країн ЄС мають передувати введенню нових потужних санкцій проти Росії урядами цих країн! Лише за таких обставин Кремль може змінити свої наміри.