Серпень 19, 2017

Наявність доказів вивезення вугілля з ОРДЛО може стати підставою для позовів у міжнародні суди

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука вважає, що у разі наявності доказів вивезення вугілля з родовищ на території окремих районів Донецької та Луганської областей в Росії це може стати приводом для подання позовів у міжнародні суди.

“Якщо такі події відбуваються, то це суперечить міжнародним нормам. Є у нас можливість отримати фотознімки і з високою роздільною здатністю, зокрема фото перетину держкордону, і якщо такі факти буде зафіксовано, то це як мінімум привід для подання позовів. … Фактів у нас немає, є тільки заяви у пресі”, – сказав він журналістам у суботу в Києві.

За його словами, кожне родовище, зокрема вугільне, має певну специфіку. “Неможливо видати вугілля, видобуте на Донбасі, за видобуте, наприклад, в Кемерові”, – додав Г.Тука.

Він також уточнив, що будь-які зовнішньоекономічні операції за міжнародними нормами мають здійснюватися за наявності певних дозвільних документів. “Відповідно, якщо у товару немає документа, то йдеться про контрабанду. А якщо це вугілля, видобуте на тимчасово непідконтрольній Україні території, то йдеться фактично про військовий злочин, що свідчитиме про розкрадання надр України”, – роз’яснив заступник міністра.

Г.Тука зазначив, що такими фактами мають займатися правоохоронні органи.

 

Джерело: http://ua.interfax.com.ua