Грудень 19, 2017

Круглий стіл з Фондом «Демократичні ініціативи» щодо громадської думки населення Донбасу

Опитування мешканців контрольованих територій. Деякі фрагменти та висновки.
Перше, що впадає в очі – відмінність. Відмінність в багатьох питаннях!


1. 26% луганчан вважають, що зовсім не здатні впливати на місцеву владу; проти 41%(!) мешканців Донеччини.

2. Вражає відмінність в питанні щодо діяльності громадських організацій. На питання «чи потрібна для вашого міста діяльність ГО» схвально відповіли 51% луганчан, і, лише 24% донеччан.

3. Всі присутні підкреслили великий рівень патерналізму.: 52% луганчан і 65%(!) донеччан не готові брати участь в діяльності ГО.

4. Цікаві дані щодо тих джерел, з яких люди отримують інформацію. На Луганщині перше місце впевнено займають родичі, друзі, знайомі – 62%! На Донеччині таких – 47%. Разом з тим, центральними каналами опікуються лише 17% луганчан і 35% донеччан.

5. Дуже цікаві відмінності в самоідентифікації і ставленні до можливості введення візового режиму з РФ.

62% луганчан вважають себе, в першу чергу, громадянами України і 14% – жителями свого міста. В Донецькій області ці показники суттєво відрізняються. Громадянами Украіни, в першу чергу, себе вважають 40% і мешканцями свого міста – 29%.

Велика відмінність і в ставленні до візового режиму. Не підтримують такі дії 72% луганчан і 55% донеччан.

6. Поруч з такими показниками впадає в очі разюча відмінність в ставленні до ЄС і НАТО. Так, лише 14% луганчан вважають за доцільне вступ України до ЄС. На Донеччині таких людей – 32%! Найкращим варіантом забезпечення безпеки для України в вигляді вступу до НАТО вбачає лише 10% мешканців Луганської області, проти 30% сусідів.

Громадська думка населення Донбасу: децентралізація, вплив на владу, зовнішньополітичні орієнтації – http://dif.org.ua/article/gromadska-dumka-naselennya-donbasu-detsentralizatsiya-vpliv-na-vladu-zovnishnopolitichni-orientatsii068473