Жовтень 23, 2018

Кремлівські тези української політики. Теза 3.

В цьому я приділю увагу двом тезам, які постійно озвучують представники про-кремлівських сил.

Теза перша: ПОТРІБНО ДОМОВЛЯТИСЬ З ПУТІНИМ.

Кремлівською адміністрацією неодноразово озвучувались три принципові позиції:

1. Крим – частина РФ. “Вопрос Крыма закрыт”.

2. “НІ” вступу України до НАТО.

3. “НІ” вступу України до ЄС.

Одразу хочу зазначити, що російські фахівці мають достатньо високу кваліфікацію для дотого, аби розуміти непопулярність прямих кремлівських “хотелок” в українському суспільстві. Тому, ними пропонуються дещо змінені наративи, які мають ту саму мету.

По-перше, проголошуючи “Донбасс – это Украина”, росіяни вимагають для цих “республік” т.з. “широкой автономии”. Головна мета цієї “ширины” – надання права вето на зовнішньо-економічні та зовнішньо-політичні рішення державної влади України. Таким чином, “молодые республики” будуть, фактично, здійснювати блокування будь-яких процесів просування України в напрмку ЄС та НАТО.

Усвідомлюючи, що такий прямий напрямок в українському суспільстві теж не набере популярності, російські фахівці запровадили дещо змінені тези. Наприклад, Тимофій Нагорний (звинувачується у державній зраді) заначив, що ФСБ перед ним поставило завдання розповсюдження тези “В ЕС ВМЕСТЕ С РОССИЕЙ”. Начебто, і не проти інтеграції України до ЄС, але…

Для блокування вступу України до НАТО широко використовується теза про доцільність “позаблокового статусу”, “нейтральність” та будівництва “моста Европа-Россия”. В цьому напрямку використовується ще декілька наративів: “нас там никто не ждет”, “это слишком дорого”, “лучше тратить деньги на социальные реформы”. При наявності бажання і часу можна вигадати ще з десяток “причин”.

Під цим всім криється виключно одне – заблокувати рух в бік Заходу! Будь-яким способом.

Отже, про що саме хочуть домовлятись ініциатори з Путіним? Про “спільне управління Кримом”? Чи, про “спільний вступ в ЄС”? А, може, про інтеграцію разом з Росією в НАТО???

Теза друга: ТРЕБА ВЕСТИ “ПРЯМІ” ПЕРЕГОВОРИ

   Маються на увазі переговори з “очільниками молодих республік”.

Такою тезою Кремль намагається втягнути нас в той самий процес, який він започаткував в Молдові. Свого часу Кишинів погодився на пропозицію Москви і розпочав “прямі переговори з Тирасполем”. Зараз Молдова вважає це своєю стратегічною помилкою. Що відбулось?

До моменту початку переговорів, Росія визначалась як сторона конфлікту. Потерпаюча від агресії Молдова мала всі можливості для використання міжнародних інституцій задля вгамування країни-агресора. З того ж моменту, як почались “прямі переговори”, Росія зайняли позицію “спостерігача”, “гаранту миру” та “мировторця”. Які можуть бути задіяні міжнародні механізми по відношенню до “спостерігача”? “Нас_тут_нет”!

Отже, чудово розуміючи, що, так звану ПМР, повністю контролює Росія, Молдова, фактично, сама вивела агресора з-під можливого міжнародного впливу. Владі невизнаної ПМР байдужі будь-які міжнародні санкції – її і так, окрім Росії, ніхто не визнає.

Що відбувається на окупованій частині Донбасу?

Окупаційна адміністрація цієї території є повністю керованою Кремлівською адміністрацією. Повністю! Без дозволу Кремля “молодые республики” на мають можливості навіть горох посіяти!

Ось деякі факти.

За результатми спільної наради в Ростові, керівництво “ДНР” отримало до виконання такий церкуляр (уривки):

– “МРБ организовать открытие филиала в Т1”. (МРБ – Международный расчетный банк Южной Осетии. Используется как финансовая прокси-прокладка, дабы не подставлять под санкции банки России. Т1 – территория “ДНР”. Т2 – территория “ЛНР”.)

– “ВТС осуществить передачу вагонов украинских собственников ДЖД”. (ВТС – компания “Внеш-Торг Сервис”, принадлежащая Курченко. Ей “в управление” попали все украинские предприятия в результате “блокады имени Семенченко-Соболева”. ДЖД – Донецкая железная дорога. В результате “блокады”, в руках террористов оказалось около 30 000 укранских вагонов различных собственников.).

– “ВТС принять решение о выплате заработной платы работникам”.

– “Представить предложения до 10 октября по организации работы с/х предприятий на территории Т1 (по аналогии с Т2) в рамках подготовки к посевной 2019 года”.

Це лише уривки з постійних наказів, які отримує окупаційна адміністрація від своїх справжніх господарів.

І, саме з такими “лідерами” нам пропонують вступити в “прямі переговори”. З людьми, які ні на що не впливають і не мають жодних повноважень!

Для чого? Вивчайте досвід Молдови.