Жовтень 22, 2018

Кремлівські тези української політики. Теза 2.

ПОЗАБЛОКОВИЙ  СТАТУС

Сьогодішній брифінг СБУ, на якому були продемонстровані фрагемнти відео з промовою Тимофія Нагорного, якому висунуто звинувачення у зраді.

Пан Нагорний розповідає своєму співбесіднику про те, як він був завербований ФСБ у Москві, як він відвідував Лубянку та АП Росії.

Найбільш цікавим, на мій погляд, є епізод, в якому Нагорний розповідає про ті задачі, які йому поставили в Москві. Мова іде про створення політичної сили (партії чи ГО). На запитання “яка головна теза” відповідь була – ПОЗАБЛОКОВИЙ СТАТУС УКРАЇНИ.

   Отже, саме про цю кремлівську тезу я зараз і розповім.

Носіями цієї ідеї, окрім ОппоБлоку є панове Рабінович, Медведчук, Мураєв, Шуфрич і багато інших.

Цю тезу кремлівськи рупори поділяють на дві:

– “нас никто не ждет в НАТО”

– “лучше быть Восточно-Европейской Швейцарией”.

Перше.

Дійсно, в найкоротшій перспективі (5 років) нам, скоріш за все, не доведеться зазнати членства в НАТО. Але, чи означає це, що ми не маємо цього прагнути? Ні!

І справа зовсім не в тому, що нас там “ніхто не чекає”. Найголовніше – МИ НЕ ГОТОВІ!

99% наших громадян, чуючи “НАТО” миттєво асоціюють це з танками-бомбами-ракетами. Тобто – з воєнною силою. І, мало хто знає, що військова складова (дуже важлива!) становить лише біля 20% обсягу вимог. Мало хто знає, що НАТО, в першу чергу, це – свобода слова, соціальні стандарти, суспільний контроль і прозорість влади, результативна боротьба з корупцією, дотримання прав людини, верховенство Права і багато іншого. Чи багато українців будуть заперечувати проти запровадження таких стандартів? Переконаний – ні. Отже, перш, ніж сказати “бажаю”, нам потрібно виконати цілу низку домашніх завдань, які мають значно змінити наше сьогодення. Хто проти?

При відсутності інформаційної підтримки ідеї вступу до НАТО, спостерігаються досить кумедні ситуації. Так, за даними одного з опитувань, ЗА вступ до НАТО висловились більше 40% наших громадян. В той час, як ЗА вступ до “пвінічно-атлантичного ал”янсу” висловились більше 60%! )))

Отже, прагнення до вступу йдуть, в першу чергу, на користь нашої держави!

Тепер кілька слів “про Швейцарію”(улюблена теза популіста Рабиновича).

По-перше, звертаючись до погано освічених громадян, які знають Швейцарію виключно, як “країну банків і нейтралітету”, пан Вадим сором”язливо забуває повідомити, що в тій самій Швейцарії звичайнісінький Біг-Мак меню коштує біля 25 євро. Проїзд в приміській електричці – 10 євро. Ну, то не для нас.

На чому побудований нейтралітет цієї країни?

По-перше, на вікових традиціях, яких ми, нажаль, не маємо. По-друге, на фінансовій спроможності. Протягом кількох віків Швейцарія виконувала роль “загально-європейського гаманця”, зазіхати на який не наважувався ніхто. За цей час ця країна зуміла вдало використати свій нейтральний статус на міжнародній арені: Міжнародний комітет Червоного Хреста, чисельні гуманітарні місії, посередництво у вирішенні конфліктів…

Чи гарантує нейтральний статус безпеку країні? Зрозуміло – ні. Нейтральна Австрія була анексована Гітлером без жодних вагань і церемоній. Чи має Швейцарія такого сусіда, як Росія? Ні, дякуючи Богу. Чи захистив цей статус Грузію, Азербайджан, Молдову?..

В решті-решт, той стан, який ми маємо сьогодні (анексія Криму та окупація Донбасу) і є наслідком того самого “позаблокового статусу”!

Отже, утримання України від її прагнення до приєднання до НАТО на користь, виключно, ненажерливого імперського сусіда – Російської Федерації. Це мають усвідомити і популісти партії “Свобода”.