Жовтень 22, 2018

Кремлівські тези української політики. Теза 1.

МИР! Нам потрібен МИР!”

Автори цієї тези посилаються на соціологічні дослідження, які свідчать про те, що більше 70% українців на перше місце серед питань, які їх турбують, ставлять питання миру.

Абсолютно зрозуміле прагнення людей.

Рупори цієї тези замовчують дві важливі деталі.

Перша.

Прагнення миру вони трансформують в прагнення “мир за будь-яку ціну”. В цьому контексті озвучуються тези про необхідність “прямих переговорів з “молодыми республиками”, про те, що в “Києві панує “партія війни”, яка не бажає миру”, про “необхідність переговорів Порошенка з Путіним”, про “Київ нічого не робить для досягення миру”, про “Україна перебуває під “зовнішнім управлінням США” і таке інше.

Друга.

Вони настійливо підводять суспіьство до думки, що досягнення миру можливе лише на умовах Росії. Тут використовуються наступні наративи: “Росія – братній народ і нам нема чого ділити”, “З Росією треба домовлятись”, “В Україні іде “громадянська війна”, “Нас ніхто не чекає в ЄС”, “Україні потрібен “нейтральний статус”…

Спростую.

Ті самі соціологічні опитування свідчать, що лише 15% опитаних згодні на “мир за будь-яку ціну”! Отже, переважна більшість громадян мають відчуття гідності і розуміння того, що існують певні “червоні прапорці”, за які виходити (навіть заради миру) люди не бажають! Про це “кремлівські голуби миру” сором”язливо замовчуть. Як і про те, що 18% опитаних вважають, що звільнити окуповані території можливо лише військовим шляхом.

* Нажаль, жодні опитування на дають відповіді на ці “червоні прапорці”, про що я казав пані Ірині Бекешкиній.

Якщо узагальнити результати опитування, то 15% виступають за “мир за будь-яку ціну”, 18% – за “військовий шлях” і переважна більшість – за політико-дипломатичний.

Починаючи з 2014-го року, окрім відомого мему “нас_тут_нет”, ми багаторазово чули з Москви ті самі тези про “Київську хунту”, про “нейтральний статус”, про “необхідність “прямих переговорів з Донбасом”… Варто лише прочитати останню Заяву Держдуми РФ і порівняти її істеричний текст з тезами деяких наших політиків, аби зрозуміти їхню тотожність.

Суттєве посилення інформаційних атак з боку про-кремлівських сил на переважній більшості вітчизняних ТВ-каналів свідчить виключно про прагнення зменшити кількість тих, хто має в серці “червоні прапорці”, перетягнувши їх до табору “мир за будь-яку ціну”.

Далі буде.