Березень 27, 2018

Консолідація Заходу. Невже, процес пішов?

В середині березня на різних експертних майданчиках багаторазово лунав заклик до консолідації Заходу у боротьбі з путінською Росією. Про це писали американці, казали європейці.

Одночасно піднімалось питання: як точку зору експертного середовища трансформувати в точку зору політиків, тих людей, які займаються “ріал політік”?

І, раптом, замах на вбивство в Солсбері. Жорстка і принципова позиція Британії. І, як результат, – 24 країни оголосили про видворення російських дипломатів.

Схоже, Захід починає прокидатись і дослуховуватись до експертної точки зору. Схоже, політики дійшли розуміння того, що межа компромісів перейдена. Схоже, прийшло розуміння того, що від стану “глибокого занепокоєння” треба переходити до стану “глибокої боротьби”. Схоже. Схоже. Схоже…

Чи варто “кидати в повітря чепчики” в захваті: “Нарешті! Почалось!”. Ні.

По-перше, Росія ще не включила своє потужне лоббі (як політичне, так і фінансово-економічне). Ще не сказав Герхард Шредер нічого про “важливість економічного співробітництва”, ще не пролунали заклики до “порозуміння” з Італії, ще не заявили французи про “спільні інтереси в боротьбі з тероризмом”…

По-друге, мінімум дві країни, заявили про “необхідність пошуку діалогу”. Саме така “діалогова” позиція і буде тим тараном, який буде використовувати Росія задля руйнації спільної консолідованої позиції Заходу.

Ну, і не варто забувати, що висилка дипломатів – виключно політичний крок. До стану “країни-ізгоя” Росії не звикати. Навпаки, зараз в Росії буде продемонстровано “единство русского народа перед лицом тлетворного Запада”. Рупор “русского православия” отець Всеволод Чаплін нещодавно різко розкритикував позицію Кирила та Путіна за зраду “русского мира”. Саме таке мракобісся зараз і повилазить на медійні простори Росії.

Саме зараз Україні варто наполегливо пояснювати своїм союзникам: замах в Солсбері – не випадок, а пазл великої загрози під назвою “Росія”.

Логічним продовженням наявної консолідації Заходу мають стати нові ефективні економічні санкції проти Росії. Чи варто чекати?

Вірю, так, варто! Источник: https://censor.net.ua/b3057953