Вересень 16, 2016

Кілька слів про захід, який відбувався у Відні

Хочу подякувати нашим фахівцям з Постійного Представництва! Ці люди не тільки розповіли мені про різні “підводні течії”, про те, на яких питаннях варто зробити особливий акцент. Вони постійно “перекладали” мені суть промов з дипломатичної мови на звичайну людську. Саме завдяки таким помічникам, наша позиція отримала високу оцінку і подяку від Посла Фінляндії – країни, яка зараз головує в ОБСЄ.

За офіційними даними, кількість ВПО в Європі складає 2,8 мільйона чоловік. З них 1,7 мільйона – в Україні. Річний бюджет ОБСЄ склав 170 млн. євро. З них біля 100 млн направлені на вирішення проблем України.

Мене особисто дуже зацікавили доповіді представників Сербії, Грузії, Хорватії та Азербайджану з питань вирішення проблем відновлення миру та вирішення проблем з житлом. Зокрема, Азербайджан щойно ліквідував останній табір для ВПО. Дві цифри, які характеризують, на мій погляд, складність викликів, які постали перед нами.

Для вирішення проблеми, Азербайджану знадобилось:

– більше 15 років

-витрати склали більше 6 млрд доларів.

Щодо ставлення “маленьких європейців” до тих подій, які відбуваються у нас. За словами співробітників нашого ПостПредства, більшість мешканців Австрії формують своє уявлення про нашу біду з російських джерел: телебачення, преса. Окрім того, багато австрійців відчувають на власних кишенях дію санкцій щодо Росії. Таким чином, мабуть, більшість мешканців Австрії мріють про якнайскоріше вирішення питання. Точніше – про відміну санкцій. На жаль!