Вересень 20, 2016

Ініціатива Президента дуже важлива та своєчасна!

Світова спільнота дуже уважно ставиться до проблеми біженців в цілому. Що стосується вимушених переселенців – тут ситуація інша. Справа в тому, що загальний підхід такий: ці люди повернуться назад в свої домівки, тому головна увага – на підтримання їхнього існування в короткостроковій перспективі. Саме тому, нам непросто відшукати міжнародних донорів для вирішення питання забезпечення житлом переселенців.

Самостійно, без допомоги світової громади, нам з цією проблемою впоратись буде дуже важко!
Для прикладу приведу дані, оприлюднені представником Азербайджану під час засідання Комітету ОБСЄ в Відні минулого тижня.

– Місяць тому ми зруйнували останній табір вимушених переселенців, закінчивши реалізацію програми по забезпеченню житлом!

Я аж підскочив: одразу після засідання буду розпитувати ЯК їм це вдалось, ЯКІ проблеми та виклики? Треба їхати, все дивитись на місці! Аж, раптом, мене наче холодною водою облили:

– На вирішення цього питання нам знадобилось більше 15-ти років і більше 6 мільярдів доларів.

Я зніяковів…

Саме тому, я вважаю ініціативу Президента дуже важливою та своєчасною! Нам треба домогтись від світової спільноти розуміння того, що проблеми біженців та вимушених переселенців тотожні. Це відкриє шлях до донорської допомоги.

Порошенко закликав створити механізм захисту прав внутрішньо переміщених осібhttp://www.dw.com