Травень 26, 2017

Георгій Тука: Жителі Донбасу, житло яких зруйнували під час обстрілів, мають подавати позови до Європейського суду з прав людини

Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука під час міжнародної конференції “Реінтеграція Донбасу в умовах гібридної війни”.

“Існує величезна проблема в тому, що дуже невелика кількість наших громадян, житло яких зруйнували під час обстрілів, подають позови на Росію. Позови від фізичних осіб Європейським судом з прав людини розглядають набагато швидше, ніж позови від держави чи юридичних осіб. Є ідея створити щось на зразок центру юридичної допомоги. Там людям допомагатимуть оформляти позови.

Є один нюанс, який я запам’ятав на все життя. Виявляється, доречно одночасно подавати позов проти Росії і України. Росія має дуже великий вплив у Європейському суді. Постійно намагається пролобіювати в колегії суддів представників країни, які дружать з РФ – Кіпр, Греція. Коли позов одночасно проти Росії і України, тоді дві сторони можуть давати відвід певним суддям. І тоді Україна матиме такий самий вплив на формування колегії суддів. Я абсолютно впевнений, необхідно фіксувати руйнування і втрачене майно. Я знаю від представників МЗС, що оформлення таких фактів у нас здійснюють на дуже низькому рівні з юридичної точки зору. Росія фіксує кожне кульове проникання в стіну будинку на окупованій території. Не просто підходять і фотографують, а з компасом, координатами, часом. Таких справ у них томи. Ці позови Україна отримуватиме від жителів неконтрольованих територій. На жаль, ми програємо в цьому плані”, – сказав він.

Джерело: https://gazeta.ua/articles/donbas/_pozov-za-zrujnovane-zhitlo-treba-podavati-proti-rosiyi-i-ukrayini-tuka/774763