Червень 29, 2016

Георгій Тука: Відхилення від Мінських домовленостей є з обох сторін

Будь-які подальші дії можуть бути лише після тривалого перемир’я на Донбасі, по-друге – після повернення тривалого контролю над кордоном України, зазначив Тука. Відхилення від Мінських угод є з обох сторін. Про це в ефірі “5 каналу” в програмі “Погляд” заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука.

“Треба бути відвертим і казати про те, що ті документи, які були свого часу підписані в Мінську, їх не треба розглядати, як якусь догму. Подобається це чи ні, але відхилення від домовленостей є з обох сторін. Здебільшого, з нашого боку – це під примусом. Наприклад, за Мінськими домовленостями Дебальцеве має контролювати Україна. Наразі цього немає, не існує. Про перемир’я, припинення вогню наразі, на жаль, взагалі нема чого казати. І таких питань ціла низка”, – зазначив він.

Тука зауважив: “Тому перша умова, до речі, аби поставити, на моє переконання, останні крапки над і, скажімо так вибити останні козирі у так званих “зрадофілів”, останній виступ Президента у Верховній Раді наочно, чітко, ясно, прозоро заявив про те, що будь-які подальші дії можуть відбуватися, по-перше, після тривалого перемир’я, по-друге, – після повернення тривалого контролю над територією, над кордоном”.