Травень 29, 2017

Георгій Тука: Не сумніваюся ні секунди, що після Красногорівки бойовики продовжать обстрілювати житлові квартали інших населених пунктів

Обстріл житлового сектору Красногорівки Донецької області є логічним продовженням атак проросійських бойовиків на Авдіївку, заявив у коментарі виданню “ГОРДОН” заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука.

“Якогось “катаклізму” через обстріл Красногорівки я не бачу. Це логічне продовження тих подій, які відбувалися в Авдіївці. Протягом усього цього часу обстріли тривали. Потрібно розуміти, що бойовики стріляють не просто по школі чи лікарні, а по мирному місту загалом. Випущений ними снаряд, по суті, може влучити куди завгодно. Вони вже не вперше використовують заборонене Мінськими домовленостями озброєння і боєприпаси. На жаль, це реальність, у якій нам доводиться жити”, – зазначив Тука.

За його словами, противник дозволяє собі обстрілювати мирні населені пункти, оскільки знає, що не матиме за це жодного покарання.

“Бойовики відчувають свою безкарність. Навіть більше, щоб звести до нуля будь-яку відповідальність за те, що відбувається, вони заборонили працівникам лікарень, шкіл і так званих мерій міст спілкуватися із представниками ОБСЄ. Тобто відбувається повна ізоляція не підконтрольних Україні територій Донбасу. Противник нехтує всіма механізмами контролю з боку міжнародних організацій”, – підкреслив співрозмовник.

На його думку, бойовики і далі атакуватимуть житлові квартали населених пунктів, підконтрольних Україні.

“У Красногорівці пошкоджено понад 40 будівель. До їх відновлення ще далеко. Зараз ми поки що з’ясовуємо, яку допомогу потрібно надати. Зокрема, сьогодні з Павлом Жебрівським (голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський.“ГОРДОН”) будемо обговорювати, що робити з лікарнею: чи варто її взагалі відновлювати? Або ж є сенс побудувати нову будівлю якнайдалі від лінії розмежування сторін. Не сумніваюся ні секунди, що після Красногорівки бойовики продовжать обстрілювати житлові квартали інших населених пунктів. Так буде доти, доки тиск на Росію не змусить її прийняти умов міжнародного співтовариства. На сьогодні рівень тиску на Москву хоч і вагомий, але недостатній”, – резюмував Тука.