Серпень 28, 2017

Дуже цікаво чути розповіді учасників найскладнішого процесу реінтеграціі

Причини поновлення міжетнічного протистояння виникали постійно. Один з прикладів: хорватське авто задавило кота з сербського будинку. На початку реінтеграціі в поліціі звільнених територій було біля 1500 сербів і біля 480 етнічних хорватів. Було дуже важко подолати ненависть і недовіру.


Проводили постійне навчання людей. Починаючи з того, як поводитись в спільних патрулях, як не дивитись один на одного крізь приціл. За короткий час з лав поліціі звільнилось 484 серби і біля 240 хорватів, які так і не змогли перебороти відчуття ворожості.

Після виведення сербськоі арміі, армія Хорватіі не ввійшла до звільнених населених пунктів. Таким чином, всі питання лягли на плечі поліціі.
Два болючих питання, які довелось вирішити, пожертвувавши політичною кар’єрою: виплати пенсій на неконтрольовані територіі і амністія.

Амністію і роззброєння оголошували тричі!

Тези про “гангрену, які треба відрізать” хорвати називають зрадою.
Встановлення будь-яких блокад і обмежень наші партнери вважають помилкою, наголошуючи про необхідність підтримки стосунків з неконтрольованими територіями. Перехідна адміністрація під егідою ООН лише створила передумови для реінтеграціі.