Серпень 8, 2017

Дещо про “кришу”, “контрабас”, і інформаційні війни

Два-три місяці тому я почув таку тезу: “Тука кришує контрабас на Сході”! Ті, хто знає мене добре – казали про це зі сміхом. Інші – відводячи очі вбік: невже зкурвився? Коли мені це набридло, я попросив друзів з ЗСУ, МВС та волонтерів дослідити “першоджерело” – надто кортіло дізнатись про персону. Ось отримав перше “дослідження” (схему з прізвищами не друкую – це для “органів”).


На жаль, переважна більшість наших громадян, дуже далеких від будь-яких органів влади, не знають (і не хочуть знати) про термін “повноваження”. Люди вважають, що Президент “может фсьо”, що країною одноосібно керує Гройсман, а, в разі відсутності води в крані, допогти може виключно Голова ОДА.

Не буду переконувати і доводити протилежне. Скажу коротко: все це далеко не так.

Про що мені повідомили мої друзі?

Існує такий собі гуманітарно-логістичний центр (ГЛЦ) в місті Майорську. Головна ідея існування будь-яких ГЛЦ полягає в тому, що на цій площадці українські виробники мусять мати можливість реалізації своєї продукції мешканцям НКТ. В свою чергу, цивільне населення, яке мешкає на неконтрольованих територіях мусить мати можливість придбання української продукції безпосередньо на “нулі”, не витрачаючи часу і коштів для подорожі вглиб території.

Під час травневих свят я вирішив проїхатись в Майорськ і подивитись як працює КПВВ, і як працює ГЛЦ. На КПВВ я побачив добру організацію, про що і звітував.
ГЛЦ стояв зачиненим! Тобто – не працював! Точніше – взагалі не робив!!!

Я запитав віськового, який супроводжував мене на КПВВ, чому не працює ГЛЦ? У відповідь я почув неясне буркотіння і… “взагалі його не треба відкривати”. Через хвилину до мене підійшли інші військові. З ними ми розмовляли про умови несення служби, про засоби безпеки, про наявність води і таке інше. Коли ж я сказав, мовляв от ГЛЦ не працює і ваш колега каже, що його взагалі неварто відкривати, хлопці з посмішкою відповіли:

– Та ви не того питаєте! Це ж “фіскал”…

Пройшов час і Міністр доручив нашому представнику в Донецькій області поїхати і перевірити стан роботи ГЛЦ в Майорську… Переді мною лежить офіційна доповідна, згідно якої виходить, що черговий прикордонник, дізнавшись про мету прибуття, просто відмовився пропускати представника Міністерства і представників ГО “Донбас SOS”!

Ця службова записка обов”язково попаде до керівництва ДПС та СБУ!

Отже: ГЛЦ не працює. Товарообіг не здійснюється. Все закрито. Але… виявляється, все не зовсім так. Місцеві ділки, замість ГУМАНІТРНО-логістичного центру, утворили собі такий паперово-бізнесовий центр.

Схема проста і ефективна.

З того боку приходить “замовлення” на 10 тн томатів. Це “замовлення” отримують “довірені особи” керівництва ГЛЦ, знаходять в області ці томати, закуповують і привозять на територію ГЛЦ, де їх вже чекає “замовник”. Використовуючи підроблені документи непрацюючого ГЛЦ, перевантажують з однієї машини на іншу і… всі задоволені.

На всі укори з боку місцевих підприємців чи фермерів, у керівництва ГЛЦ “залізна відмазка”:

– Ми тут ні до чого, тут всім керує ТУКА і дозволи на “торгівлю” теж видає він.
Ось так, тупо і примітивно і на цій, суто ГУМАНІТАРНІЙ справі, з”явились свої “бурштинові борцуни”!

Шановні підприємці і фермери Донеччини!

Міністерство розробляє і реалізує ДЕРЖАВНУ ПОЛІТИКУ, а не “рішаєт вопроси”!
Всі (підкреслюю – ВСІ) питання організації роботи ГЛЦ знаходяться виключно в компетенції МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ!!!

Все, що відбувається зараз – це прояви звичайнісінької корупції. Якщо хто-небудь де-небудь почує, що він тут “від Туки” – бийте йому морду і давайте копняків, не звертаючи уваги ні на причетність до відомства, ні на посаду!