Червень 2, 2015

День первого награждения все ближе и ближе!

Андрей Боечко

Вперше можу показати вам фото Ордена “Народний Герой України” таким, як його отримають післязавтра Герої.

За минулі дві доби я отримав понад 500 листів з усіх куточків України. Пишуть бійці, волонтери, медики, родичі загиблих і поранених, звичайні люди, діти. вчителі….

Сотні запитань, десятки різних думок. Хтось дякує, хтось критикує і ганьбить, мовляв не маємо на це права…

По можливості намагаюся відповісти усім і пояснити наше бачення…

Головне, про що запитують – хто може отримати Орден і як робити подання.

Відповідаю – Орден може отримати будь-яка людина, що бореться за збереження української держави.

В будь-якому пості про Орден ви можете залишити коментар про людину, яку вважаєте Героєм, вказавши при цьому її ім”я і дії, які заслуговують на нагороду. Я узагальню такі коментарі і направлю їх до Нагородної комісії. Про її висновки обов”язково вас повідомлю.

Інше традиційне запитання – хто нам дав право робити такі нагороди, якщо це приорітет держави?

Відповім дуже коротко – народ нагодував свою армію, одягнув її і забезпечив усім необхідним для ведення військових дій. Коли ми це робили, ніхто не запитував, чи маємо ми право це робити. Отже, якщо ми маємо право годувати і одягати українське військо – то маємо право його й нагороджувати.

Ми не робимо це наперекір Президенту, Уряду чи Міністерству оборони. Ми нагороджуємо, бо хочемо вшанувати бійців і волонтерів, які здійснили подвиги, але не були помічені керівництвом держави. Крапка.

Іще одне розповсюджене запитання – який статус має нагорода і що вона дає?

Відповідаю – це народна нагорода. В комплект нагороди входить сам Орден, виготовлений зі срібла, монета Нацбанку України “Революція Гідності”, пластикова карта банку “Глобус” на якій є 1000 гривень та запрошення на відпочинок на 2 тижні в один з будинків відпочинку Закарпаття (разом з дітьми).

Крім цього, до вересня ми плануємо підготувати книгу “Народні Герої України”, аби передати її в школи, ВУЗи та бібліотеки. За нашим задумом саме ці люди повинні провести перший урок школярам 1 вересня 2015 року.

Це коротко.

Тепер про саме нагородження.

Воно відбудеться 4 червня о 12.00 в будинку Митрополіта Національного заповідника Софія Київська. Нагородимо 22 Героїв та 2 організації (один бойовий підрозділ та одну волонтерську організацію).

Скажу чесно, назвати точно імена іще не можу – дехто на фронті і можливо не матиме змоги приїхати в Київ.

Щодо решти Героїв та сімей загиблих – усіх буде понад 50 чоловік.

Мушу оеремо відзначити тих людей, хто попросив вручити “свій” Орден іншій людині, оскільки вважає цю людину достойнішою…

Це Ілля Лисенко (Хоттабич),один з найвідоміших волонтерів-медиків – попросив замість нього нагородити бойового побратима Юрія Бондара (позивний Шаман), який за час війни зробив понад 800 віїздів на передову за пораненими!!!

Це Юрій Бутусов, відомий журналіст та військовий експерт – запропонував нагородитти свого тезку, одного з кращих командирів груп спецназу, який героїчно загинув, виконуючи бойове завдання..

Це Пал Іванич Медведь, командир 2 батальону 95 десантної бригади – запропонував нагородити замість себе старшину 4 роти Вячеслава Кубрака, що не раз рятував своїй товаришів у самому пеклі війни, горів у БТР, брав на себе відповідальність за роту і виконання бойових завдань.

Це Марина Комарова, волонтер з “Армії SOS”, яка з перших днів війни “живе” на передовій, постійно доставляючи туди одяг для бійців, продукти харчування та військове обладнання.. – запропонувала нагородити замість себе легендарного бійця (прізвища та його дані надасть трохи пізніше, коли довідається, чи відпустять його на нагородження).

Орденська комісія пішла назустріч цим проханням, однак ми не забираємо у Героїв нагороди, щоб передати їх іншим Героям, ми просто змінюємо черговість нагородження..

Хоттабич, Медведь, Юрій, Марина, ви достойні нагород, вас народ України вважає Героями, а не я особисто, тому ваше нагородження попереду.

Те саме я скажу і Олексію Мочанову, який категорично проти нагородження, оскільки не вважає себе достойним, те саме я скажу Георгію Туці, який просив ніколи не згадувати його ім”я серед претендентів на нагороду….

Нехай обирає народ, хлопці.. Народ розумніший і справедливіший від усіх нас.

Хочу подякувати усім, хто допоміг нам з Дмитром Щербаковим здійснити цю місію. Величезна подяка паны Нелі Куковальській, Валерію Варениці, Григорію Шверку, керівництву банку Глобус, усім людям, що передали срібло для Орденів…. Усім-усім, хто надіслав імена Героїв…
8 місяців ми готували цю подію.

Нарешті ми на фінішній прямій.

І це лише початок.

Далі будуть такі ж церемонії нагородження в Дніпропетровську, в Полтаві, у Львові, на передовій …

Добра нам усім і Миру!

Слава Україні!