Вересень 28, 2017

Деякі враження від поїздки до Грузії

Люди привітні і гостинні. З симпатією ставляться до України. Бачив декілька разів прапори України. Викликає посмішку фраза, яка звучить дуже часто: “Когда у НАС был ВАШ Саакашвили…”. Міхо міцно поєднав два народи! )))


Дякуючи щирості, звернув увагу на деякі помилки влади щодо ВПО. Наприклад, діти переселенців теж отримують статус ВПО і відповідні пільги й компенсації. Держава вже захлинається від цих витрат, але покласти цьому край не вистачає волі – бояться обурення переселенців і ґвалту популістів.

Побудова містечок компактного проживання ВПО призвела до самоізоляції і сегрегації: люди, об’єднані спільною бідою, не інтергуються в громаду. Переважна більшість не працює, очікуючи повернення на Батьківщину.

Створення “блокади” на початковому етапі, визнано помилкою. Зараз працює низка програм, направлених на інтеграцію мешканців окупованих територій до складу Грузії: освіта, охорона здоров’я, культура. Зараз обмеження все частіше ставлять росіяни, які стоять вздовж лінії розмежування.

Багато туристів з арабських країн. На жаль, зафіксовані випадки, коли іноземні Фонди під егідою надання благодійної допомоги, створюють релігійні табори (це саме мені розповідали в Азербайджані). Попри велику фінансову допомогу, далеко не всі житлові питання переселенців вирішені. Існує велика кількість програм надання допомоги ВПО, з-за чого виникає плутанина.