Листопад 10, 2017

Чи варто підставлятись?

Знову про інформаційні войни.

На жаль, на цій, дуже важливій темі, знов танцюють політикани різного гатунку, забовтуючи і нівелюючи саму суть цієї небезпечної складової війни.

Не буду згадувати про “распятого мальчика в трусиках” та “снигирей и синичек”. Нагадаю лише кілка останніх прикладів.

1. “ПАРЄ зняла санкції з Росії”! Пам”ятаєте цей гвалт? Скільки навколо цієї “сенсації” відбулось політичних танців: від “ура, мы победили!” до “рятуйте! зрада!”. Санкції відминили? Ні. Але наші “корисні дурні” підняли та-а-аку хвилю вселенської “зради”, що величезна кількість наших легковірних громадян повірили і дуже швидко зневірились.

2. “Європейський суд з прав людини завалений позовами від українців проти Росії!”. Так, позови э. Переважна більшість – фейкові, обгрунтовані фотографіями з Інтернету, без попереднього розгляду в українських судах, іноді і без прізвища позивача. Мета? “Київ довів своєю звірячою диктатурою громадян до межі! Знедолені українці масово шукають захисту від хунти в останній судовій інстанції – Європейському суді з прав людини!”.

Позавчора ввечері стався черговий інформаційний “вибух” – ідея про розрив дипломатичних стосунків з РФ. Не знаю, скільки громадян України знають прізвище Вінник, а от те, що це прізвище знають відтепер всі росіяни – не викликає сумніву. Відкривши пошукову систему, побачив: три українські видання в той вечір поширили цю “новину” і… більше тридцяти провідних російських. Звісно, ця “новина” розповсюджувалась з коментарями про “недолугість”, “дурнуватість” та “примітивізм” уркаїнської влади. У наших партнерів ця “ідея” викликала здивування… Чудовий приклад використання “корисного дурня” для приниження України.

Так само ефективно ворог використав і “блокаду Семенченка”, розповідаючи цивільному населенню Донбасу про “кровожерливу хунту, яка робить все, аби зломати “своболюбивый народ Донбасса”, заморити голодом “героев Новороссии” та знищити “граждан молодых республик”. Я не кажу про економічну складову цієї акції, завдяки якій Курченко отримав контроль над 50 українськими підприємствами. Мова виключно про інформаційне поле: на фоні “блокади київської хунти” чудово виглядають “гуманитарные конвои России”!

Досить “корисним дурнем” виявилась і ідея професійних патріотів з “Самопомочі” щодо створення “фільтраційних таборів”, перевірки на “лояльність” і решта “ідей”. Потім, побачивши суцільний ігнор не лише української, а й світової спільноти,, пані Сироїд дещо змінила текст свого “шедевру”, але, як кажуть, “осадочек остался”. Не варто навіть оцінювати, яким чином були використані ці новації російськими ЗМІ в пропаганді задля залякування цивільного населення в разі повернення законної влади на територію українського Донбасу.

Ще один приклад – українсько-польські стосунки. Пам”ятаєте, як розгортались події? Наруга над пам”ятником воїнам УПА в Польщі, обстріл з гранатомету польського консульства в Луцьку, перекриття автодороги мітингарями з вимогами “припинити утиск поляків в Україні”. Весь цей ланцюжок дуже ретельно висвітлювався російськими ЗМІ, особливо дві останні події. А, про те, що сжуба безпеки разом з польськими колегами дуже оперативно виявила і затримала організаторів цих дій і те, що “куратор”, судячи з роумінгу, знаходився в Ростовській області – ні слова… Воно і зрозуміло.

Зараз чергову компанію розпочала німецька Deutsche Welle (Німецька хвиля). Російський підрозділ цієї агенції запровадив проект “Заповедник” в якому тиражує мульт-серіали про відомих політиків. В першому роліку Президент України, прогинаючись перед Президентом США, просить зброю, аби “захиститись від “російських марсіан”. В другому – просить у Путіна газу, бо “змерз, як цуцик”. Принижуючи європейських і американських політиків, автори обережно підносять роль Путіна, як володаря наркотику, на який “підсіла” вся Європа.

Наведу одну цитату, яку всім варто завжди пам”ятати:

“Столкновения крупных группировок войск уходят в прошлое. Акцент смещается в сторону широкого применения политических, экономических, гуманитарных и других невоенных мер с задействованием протестного потенциала населения. К асимметричным действиям относятся использование сил специальных операций и внутренней оппозиции для создания постоянно действующего фронта на всей территории противоборствующего государства, а также информационное воздействие, формы и способы которого постоянно совершенствуются.” Валерій Герасімов Начальник Генерального Штабу МО РФ