Лютий 22, 2018

Загроза вчинення Росією провокації, в разі введення на Донбас миротворців ООН

Фаховий експерт Віктор Небоженко зазначає наявність загрози вчинення Росією провокації, в разі ваедення на Донбас миротворців ООН. Так, дійсно, така загроза існує. Співробітники ООН в сфері безпеки це чудово розуміють.


Взагалі існує дві загрози: перша – провокації російських проксі-сил; друга – супротив місцевого населення.

В першому варіанті Росія може використовувати різного роду «іх_там_нєт» з метою ускладнення роботи міссії та посилення з боку ООН саме військової компоненти. Посилення мілітарної складової, в свою чергу, ускладнить виконання гуманітарних завдань, що, безумовно, призведе до незадоволення з боку населення.

Що стосується другої складової (сприйняття миротворців місцевим цивільним населенням), то в ООН існують певні механізми, які спрямовані на покращення стосунків між миротворцями і громадами: інформаційні канали; надання медичної, продовольчої, економічної допомоги.
Звісно, коли зараз Кремль розцінює введення миротворчої міссії ООН як «окупацию Донбасса», то протистояти цій манипулятивній брехні дуже складно.

Але, не варто забувати, що застосування миротворців можливе лише за згоди Росії. Отже, в разі ухвалення такого рішення Радбезом ООН, офіційному Кремлю доведеться змінити риторику. Хоча, в РФ залишається ще безліч можливостей застосувння й інформаційних неофіційних «іх_там_нєт», які будуть відігравати дуже суттєву роль в формуванні інформаційного поростору Донбасу.
Думаю, більш детально ми будемо досліджувати ймовірні сценарії дещо пізніше.

Після зустрічі з генералом Оксанненом, запевняю: фахівці ООН розуміють можливі ризики.