Січень 26, 2016

Відбулась нарада керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації з активом Міловського району

Сьогодні, 26 січня, в залі засідань райдержадміністрації під головуванням Георгія Туки пройшла нарада з активом Міловського району з питань подальших кроків створення об’єднаної громади на території району. У нараді також взяли участь заступник голови Луганської облдержадміністрації Сергій Хлякін, позаштатний радник голови облдержадміністрації, член робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад області Сергій Тихоновський.

Георгій Тука наголосив, що 5 лютого 2015 року ухвалено ВРУ та підписано Президентом України Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Після проведення децентралізації місцеві громади матимуть більше повноважень. Регіонам буде надано більше можливостей ухвалювати рішення на місцевому рівні, керувати охороною здоров’я, комунальним господарством, освітою, гуманітарною сферою та інше.

Виступаючи перед присутніми, Сергій Тихоновський зазначив, що на території області існує 194 громади, які планується об’єднати в 24. На сьогодні в Луганській області вже створено чотири об’єднані територіальні громади (ОТГ), а саме Білокуракінську, Новопсковську, Новоайдарську селищні та Щастинську міську громади. В Білокуракинській та Новопсковській ОТГ 25.10.2015 пройшли перші вибори на новій територіальній основі. Відбулися перші організаційні сесії селищних рад ОТГ, були розпочаті процедури реорганізації цих рад шляхом приєднання до них відповідних сільських рад, прийняті бюджети ОТГ на 2016 рік. Із 24 ОТГ, що передбачені Перспективним планом області, процес об’єднання ініційований в 20 громадах, в 19 з них завершився або триває процес громадських обговорень, в 16 громадах 71 міська, селищна та сільська ради надали згоду щодо об’єднання. Також Сергій Тихоновський довів до відома присутніх переваги, що отримує об’єднана громада.

Учасники заходу мали можливість звернутися до очільника області за допомогою у вирішенні питання виплати заборгованості із заробітної плати працівникам райавтодору, введення додаткового автобусного рейсу до м. Сєвєродонецьк, налагодження водопостачання в смт Мілове та передачу водоканалу в комунальну власність Міловської селищної ради.