Жовтень 26, 2016

Вчора відбулась нарада під головуванням віце-прем’єра Кириленка стосовно зобов’язань України, визначених Міжнародним Пактом про громадські і політичні права

Назва досить довга та незрозуміла, тому поясню звичайною мовою.

Існує низка міжнародних зобов”язань щодо дотримання прав людини. Під час різного роду конфліктних ситуацій (або подій іншого роду), держави повідомляють світ про те, що на окремих територіях вони (держави) відступають від дотримання, звятих на себе зобов”язань. Це нормальна світова практика.

Та сама практика вимагає кожних шість місяців звітувати про те, яким чином змінюються ці відступи (територіально, за змістом, по суті і таке інше).

Україна повідомила світову спільноту про здійснення таких кроків, внаслідок проведення АТО та окупації Криму.

Подобається це, чи ні, але зараз держава не має можливості дотримання деяких зобов”язань.

Відбувається це з різних причин. Наприклад, питання виплати пенсій громадянам, які перебувають на окупованій території, компенсації за зруйноване житло та знищене майно, визнання лікарняних листів, виданих псевдо-владою на НКТ і таке інше.

Для узгодження цих складних питань треба впровадити (в тому числі) низку змін в існуюче законодавство і підзаконні акти.

Ось для цієї складної роботи і створена робоча група.

Хочу зазначити наступне: попри всю можливу критику, я виступав і буду й далі виступати проти будь-якої популістичної політики. Саме тому я запропонував залучити до складу цієї групи представників МінФіну: ми мусимо розуміти, чи є у держави реальні можливості для реалірзації тих чи інших заходів.

Наприклад, я хочу розуміти, чи має фінансову можливість зараз держава взяти на себе зобов”язання про відшкодування збитків за зруйноване житло? Який механізм варто передбачити? Яка кількість і якість таких виплат нам зараз під силу?

Розумію, що зараз мене почнуть лаяти ті люди, які залишились без даху над головою. Розумію їхній біль і критичний стан. Але, я ніколи не погоджусь на прийняття будь-яких політично-популістських рішень, без розуміння реального механізму реалізації заходів.

Прошу відразу зрозуміти: я виступаю ЗА, а не “проти”. Але, я буду домогатись прийняття виключно реальних заходів!