Січень 16, 2017

В разі подальшого загравання з Кремлем, ЄС очікують важкі часи внутрішньої кризи

Під час відрядження до Страсбургу мав неформальні розмови з різними посадовцями Ради Європи. Двічі пояснював колегам, що, на мою думку, Європейський Союз (як організація) найближчим часом може постати перед великими внутрішніми викликами.


Росія, намагаючись послабити єдність ЄС, буде намагатись розхитати цю структуру зсередини, використовуючи різного роду внутрішні протиріччя і виклики до яких, на мою думку, ЄС не готовий.
Спілкуючись з німцями, французами та хорватами, як можливі ризики, я вказав на приклад Шотландії та Уельсу в Британії, відсутність дієвих механізмів реагування на дії, схожі на референдум в Голандії, на небезпеку в Греції, Болграії, Кіпрі та Іспанії. Зокрема – в Каталонії.

І ось – бац… Каталонія…

Як оптиміст, я з задоволенням спостерігаю за зростанням розуміння ризиків російського впливу на дезінтеграційні процеси всередині Європи – зокрема, заяви і дії Німеччини щодо запобігання можливого російського вторгнення в виборчий процес. Варто й чесно сказати про занепокоєння європейських чиновників і політиків заявами нового Президента США, щодо зовнішньої політики цієї країни.

Я переконаний в тому, що в разі розуміння того факту, що Росія сприймає Європу не як опонента, а як ворога і закликати ворога до цивілізованого діалогу з пошуком раціональних рішень – марнотратство по відношенню, в першу чергу, до власних країн, в разі такого розуміння, у ЄС вистачить і політичного, і економічного, і фінансового і військового потенціалу для ефективного захисту загальноєвропейських інституцій. В разі ж й подальшого загравання з Кремлем, в разі пошуку економічного раціо (ми втратили ринок збуту томатів) ЄС очікують важкі часи внутрішньої кризи.

Мені здається, що час такого розуміння настає!

В Іспанії запустили нову кампанію за незалежність Каталонії – http://www.eurointegration.com.ua/news/2017/01/16/7060156/