Серпень 13, 2018

Сьогодні має відбутись нарада у Людмили Дєнісової з питань виконання Постанови КМУ 328

Сьогодні о 10-00 має відбутись нарада у Уповноваженого Верховної Ради з прав людини пані Людмили Дєнісової з питань виконання Постанови КМУ 328. Мова іде про створення Комісії з питань визначення та виплати компенсацій родинам політв’язнів.


Свого часу, приймаючи бюджет-2018, ми заклали на такі витрати більше 90 млн грн. Нас запевняли “Закладайте! Закон про політичних в”язнів” обов”язково буде прийнятий!” Розробили і затвердили відповідний Порядок. Нас знову запевняли: “Все ОК, Закон обов”язково приймемо”!

Минув рік… Закону нема!

Доводиться викручуватись, розуміючи всю нагальність цього питання: прийняли Постанову, затвердили Порядок. Згідно нормативних документів, до складу Комісії мають входити представники МінТОТ, МінСоц, МінЮст, МінФін, МВС та СБУ. Відправили на погодження з проханням визначитись з представниками ЦОВів, які будуть входити до складу Комісії.

І, раптом… МінФін надсилає “зауваження”: НЄ_ХАЧУ. Фактично, порушуючи норми діючої Постанови Уряду 328. Відповідно, МінЮст зазначає: ми не можему зареєструвати Наказ про створення Комісії без участі МінФіну, бо це суперечить Постанові 328.

Отаке.

Мало того, що ВРУ “динамить” відповідний Закон (на сьогодні у нас відсутній правовий статус “політичних в”язнів”) біля року, так іще і МінФін “НЄ_ХАЧУ” включив.

Розумію, далеко не всім в Уряді сподобається те, що я розповідаю про “внутрішню кухню”. Але… як іще домогтись виконання елементарних речей, які ми просто зобов”язані виконати?! Я не знаю, про що думають чиновники “нєхачухи” та “шановні обранці”, але явно не про родии тих, хто незаконно позбавлений волі за свох політичні переконання.

В тому, що ми об”єднаємо зусилля з Людмилою Дєнісовою я сумнівів не маю. Чи вистачить наших спільних зусиль для того, аби виправити ситуацію – не знаю…