Серпень 13, 2016

Серед переселенців є люди, які не мають підстав вважатись “вимушено переміщеними особами”

В Одесі мені розповіли, що серед переселенців є люди, які не мають підстав вважатись “вимушено переміщеними особами”. Отримавши консультації юристів, вважаю за доцільне попередити: мешканці таких міст (наприклад) як Сватово, Старобельск, Краматорськ, Бахмут, Дружківка, Лисичанськ та інші, які контролюються урядом, не мають підстав вважатись ВПЛ та отримувати відповідну підтримку з боку держави.


Передбачаю, в разі виявлення таких осіб, їм доведеться повертати всі отримані виплати.

Стаття 1. Поняття внутрішньо переміщеної особи

1. Внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

{Абзац перший частини першої статті 1 в редакції Закону № 921-VIII від 24.12.2015}

Зазначені обставини вважаються загальновідомими і такими, що не потребують доведення, якщо інформація про них міститься в офіційних звітах (повідомленнях) Верховного Комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Міжнародного Комітету Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, розміщених на веб-сайтах зазначених організацій, або якщо щодо таких обставин уповноваженими державними органами прийнято відповідні рішення.