Травень 2, 2016

Попередні узагальнення актуальності проблем переселенців

Проаналізувавши ваші відгуки, отримав перше задоволення: моє бачення (здебільшого) співпадає з переважною більшістю відгуків.

Аби не впливати на ваші висловлювання, я навмисно не оприлюднював своє власне бачення. І я задоволений, що наше бачення – спільне.

Отже, на мою (і вашу) думку, пріоритетними питаннями є:

– створення робочих місць

– вирішення проблеми житла

– зміна законодавчої бази.

Я би, правда, поставив пункт третій на перше місце. Але, знаючи неповороткість нашої законотворчої машини (ВРУ), думаю, що процес цей буде досить довгим і ми не маємо часу чекати, а мусимо паралельно займатись реалізацією інших проектів.

Щодо створення робочих місць.

На мою думку, вирішення цієї проблеми – справа, як держави, так і підприємців. Головне завдання держави – створення УМОВ, а завдання підприємців – створення робочих місць.

Щодо житла: мабуть, варто запровадити програму кредитування, коли держава бере на себе виплати відсотків по житлових кредитах.

До речі, на Луганщині ми розробили Програму з підтримки малого і середнього бізнесу. Ідея – виділення з обласного бюджету 20 мільйонів грн на погашення відсотків по кредитах, мета яких створення нових робочих місць. Не встигли затвердити Порядок виділення таких коштів, але і сама Програма, і кошти в бюджеті для неї – є.