Лютий 13, 2017

Політика чи щось інше?…

Почув короткий коментар Андрія Геруса про стан справ в енергетиці. Я особисто з Андрієм не знайомий. З офіційноі інформаціі складається враження про нього як про людину фахову. Тому мене і здивували його коментарі.


Перший.

Спочатку Андрій наводить абсолютно достовірну інформацію про те, що підготовка до опалювального сезону 2016 розпочалась із запасом вугілля, який був значно меньший, ніж стартовий запас 2014 і 2015. І це стовітсоткова правда!
І, раптом, лунає висновок: “що свідчить про низький професійний рівень Уряду”!

Отаке…

Варто пояснити, що з травня місяця, як почав працювати діючий Уряд, ми отримали блокаду поставок вугілля, на той раз, влаштованою ОРДЛОю! Бандюки вимагали перереєстраціі підприємств в Орді зі сплатою відповідних “податків” та укладання Урядом офіційних угод зі структурами Орди. Звісно, на такі пропозиціі ми погодитись не могли – почалась блокада з використанням страйків залізничників.

Справа в тому, що УкрЗалізниця відмовилась співпрацювати з Донецькою філією, доки та не перереєструється в Украіні і не перереєструє всіх працівників в “ОщадБанку”. Почалось тривале і виснажливе протистояння на всіх ланках. Нам доводилось боротись з Ордою за кожного працівника УЗ, який погоджувався перереєструватись: на людей тиснули морально та фізично, погрожували ім та іхнім родинам. Ми чудово розуміли, що в такій складній ситуаціі на треба створити показовий прецедент, аби люди повірили і перебороли острах. Зараз, мабуть, вже можна сказати, що більше місяця ми всі разом боролись за те, щоб переоформити… 9 співробітників! Дев’ять з двадцяти трьох тисяч!

І ми-таки перемогли! Нам вдалось переломити ситуацію на користь Уряду.
Потім було ще багато різних ситуацій: відмова від пропуску вантажів, мінування колій, руйнування ліній живлення… Проте, нам вдалось забезпечити краіну необхідною кількістю вугілля і, навіть, перевиконати план створення запасу.

Отже, у мене виникає питання: якщо Андрій Герус не знав всіх цих умов, то виникає питання до його компетентності як експерта. Якщо ж він знав про стан справ і умисно замовчує, то, що це, як не “політична упередженість”?

Тепер друге питання.

Питання, яке не входить до сфери моіх повноважень, і на яке я не можу надати фахову відповідь. Мова іде про використання т.з. формули “Роттердам +”.
За словами Андрія Геруса, ми з вами (кінцеві сподивачі) сплачуємо вартість енергіі за завищеною ціною, на чому збагачуються олігархи та чиновники. В той самий час, і Ігор Насалик, і Прем’єр неодноразово спростовували такі заяви.

Мені особисто здається, що Уряду варто вже почати працювати публічно і відкрито! Годі вже виправдовуватись. Треба подати в суд на Андрія Геруса і спростувати ці звинувачення!!!