Серпень 13, 2016

Не варто робити з мене “рятівника”

Вчора переселенці, які мешкають в санаторії “Тетерів” на Житомирщині, надіслали мені повідомлення про те, що вже три доби в санаторії відключено електроенергію та воду. Зателефонував в АПУ, розповів про ситуацію і попросив аби мене зв’язали з керівництвом Житомирської ОДА. Через 30 хвилин мені зателефонував заступник Голови і доповів, що він знає про виникнення такої ситуації і вже вживає певних дій, аби відновити постачання.

Щойно я отримав СМС від переселенців з подяками: все ввімкнули. І через 10 хвилин зателефонував Заступник Голови, який розповів, що постачання відновлено, на понеділок призначена нарада задля уникнення таких негараздів в подальшому.

По-перше: думаю, що місцева влада вирішила б це питання і без мого втручання. Отже, моя роль значно перевищена. Не варто робити з мене “рятівника”, не варто казати, що окрім мене долею переселенців ніхто не переймається. Так, можна (і потрібно) робити більше, набагато більше!

По-друге: маю інформацію, що така ситуація зараз може прокотитись хвилею по всій країні. З одного боку – зросли тарифи, з іншого – чимало випадків, коли переселенці відмовляються сплачувати вартість комунальних послуг.

Щодо першого: вчора вже мав розмову з Міністром. Будемо терміново збирати робочу групу – рішення треба приймати на рівні держави, а не займатись постійним “гасінням пожеж”!

Щодо другого: вимушені переселенці отримують цільову (!) матеріальну допомогу від держави саме для сплати комунальних послуг. Вважаю неприпустимим, коли люди, що отримують кошти на сплату вартості електроенергії-води, витрачають їх на інші потреби. Можливо, варто розглянути можливість автоматичного перерахунку означених коштів замість видачі їх готівкою.