Березень 3, 2016

КУМ-СВАТ-БРАТ

Я – киянин. Виріс в мегаполісі, в якому вже давно питання «а ти звідки?» просто не задають. Навіщо? В місті мешкають вихідці з усіх регіонів України і нікому і на думку не спаде допитуватись, під час призначення службовця, з якого регіону він родом.

Вперше я зіткнувся з «містечковістю» на Житомирщині. Коли ми з «Автомайданом» приїхали в райцентр Ємілічине. Приїхали ми по справах бездіяльності місцевої міліції. А зіткнулись з, відомою всім, системою: кум-сват-брат. Виявилось, що Прокурор району – кума міліціянта, родич – керує СБУ, брат – суддя і так далі. Практично, всі керівники району знаходяться в родинних стосунках. На яку об”єктивність можна очікувати в такій ситуації?

Вдруге, я зіткнувся з містечковістю тут, на Луганщині.

Вона носить дещо інших характер.

Неодноразово ставав свідком якогось дивного розподілу на «свій-чужий» між мешканцями Лисичанська та Сєвєродонецька, між мешканцями Старобільска та Луганська… Ніколи не сприймав і не сприйму таку позицію!

Наразі спостерігаю певну маніпуляцію, яку розігрують кукловоди, використовуючи «містечкові» комплекси. Варто було звільнити кількох службовців, як отримав: «Рятуйте! Тука проводить кадровий геноцид місцевого населення»!

Все значно простіше.

Є пара персонажів, які вважають себе назеслуговано обійденими мною під час кадрових призначень. Я сприймаю це нормально – адже я не тістечко, щоб подобатись всім. Мене абсолютно не цікавить місце народження того чи іншого фахівця. Мене цікавлять лише його професійні здібності! Тому, слоган «ми – місцеві, нам – пріоритет» на мене не діє.

За леметом, піднятим двома діячами, стоїть один персонаж, який останнім часом осів в Києві і намагається будь-яким способом впливати на мене: кілька разів він особисто приїздив, пропонуючи свої послуги. Кілька разів ловив мене в Києві з тими самими пропозиціями. Неодноразово намагався запропонувати ті чи інші кандидатури з числа “своїх”. Все це подається під лозунгом: це патріоти Луганщини!

Отримавши повну інформацію щодо цього персонажу на ім”я Коля з «греческим» корінням, я повністю відсторонився від контактів з ним. Навіщо мені «патріот» з кількома кримінальними справами і щодо корупції, і щодо відвертого криміналу?! І зараз, цей невдалий «рішало», використовує двох місцевих патріотів (дійсно, патріотів), спекулюючи на їхніх гіпертрофованих амбітностях.

Хочу запевнити в наступному:

  1. Мій «греческий» товариш! В тебе нічого не вийде.
  2. Ні на які містечкові комплекси я уваги звертати не збираюсь.
  3. Чим більше ви будете на мене тиснути, тим більший опір ви отримаєте.