Серпень 16, 2016

Короткі підсумки щодо проведеного “круглого столу”

“Крила за спиною” у мене не виросли. Як я і очікував, простих шляхів вирішення складних питань не існує і існувати не може в природі!

Отже, ті питання, на вирішенні яких наголосили виступаючі:


– необхідність розроблення дієвої реальної державної програми

– необхідність створення міжвідомчої робочої групи задля розробки конкретних пропозицій, включаючи зміни до чинного законодавства

– на власні очі побачив фотографії “міст-примар”: міста, життя в яких не існує. Вражає!

– запропоновано кілька механізмів залучення коштів на будівництво: державно-приватне партнерство, паритетне будівництво (держава надає землю забудовнику, а він передає державі частку житла), залучення міжнародної фінансової допомоги задля здійснення виплат по відсотковим ставкам, випуск державних облігацій під майно, яке знаходиться на неконтрольованій території.

– розробка комплексної програми задля переселення людей в сільську місцевість

Таким чином, роботи попереду дуже багато. Робота ця дуже складна, кропітка і вимагає суттєвої державної підтримки. Саме державної – ані громадський сектор, ані міжнародні донори самостійно вирішити цю державну проблему не зможуть!

One thought on “Короткі підсумки щодо проведеного “круглого столу”

 1. Георгий.
  Наша компания может предоставить не менее 100 (и даже больше) рабочих мест для переселенцев на заводе по производству товаров для дома в Каневе (www.ergopack.ua).
  В нашем регионе есть дефицит квалифицированных специалистов (механики, операторы станков), также и более простых специальностей (упаковщики). На Донбассе таких специалистов много, и работы, насколько я знаю, очень мало.
  Мы сейчас ищем возможность арендовать помещение под общежитие, для поддержки переезжающих на первое время. Полагаем что те, кто приживётся найдут жильё в течении полгода.
  Вопросы:
  Какую поддержку мы можем реально получить от государства?
  Как организовать подбор кандидатов в Донбассе? Ведь мы хотим отобрать только подходящих по квалификации и личным качествам, и не хотелось бы в Канев случайно притащить “поклонников руского мира”” или, не дай бог вообще бывших боевиков.