Серпень 16, 2016

Короткі підсумки щодо проведеного “круглого столу”

“Крила за спиною” у мене не виросли. Як я і очікував, простих шляхів вирішення складних питань не існує і існувати не може в природі!

Отже, ті питання, на вирішенні яких наголосили виступаючі:


– необхідність розроблення дієвої реальної державної програми

– необхідність створення міжвідомчої робочої групи задля розробки конкретних пропозицій, включаючи зміни до чинного законодавства

– на власні очі побачив фотографії “міст-примар”: міста, життя в яких не існує. Вражає!

– запропоновано кілька механізмів залучення коштів на будівництво: державно-приватне партнерство, паритетне будівництво (держава надає землю забудовнику, а він передає державі частку житла), залучення міжнародної фінансової допомоги задля здійснення виплат по відсотковим ставкам, випуск державних облігацій під майно, яке знаходиться на неконтрольованій території.

– розробка комплексної програми задля переселення людей в сільську місцевість

Таким чином, роботи попереду дуже багато. Робота ця дуже складна, кропітка і вимагає суттєвої державної підтримки. Саме державної – ані громадський сектор, ані міжнародні донори самостійно вирішити цю державну проблему не зможуть!

 • Андрій Осипов

  Георгий.
  Наша компания может предоставить не менее 100 (и даже больше) рабочих мест для переселенцев на заводе по производству товаров для дома в Каневе (www.ergopack.ua).
  В нашем регионе есть дефицит квалифицированных специалистов (механики, операторы станков), также и более простых специальностей (упаковщики). На Донбассе таких специалистов много, и работы, насколько я знаю, очень мало.
  Мы сейчас ищем возможность арендовать помещение под общежитие, для поддержки переезжающих на первое время. Полагаем что те, кто приживётся найдут жильё в течении полгода.
  Вопросы:
  Какую поддержку мы можем реально получить от государства?
  Как организовать подбор кандидатов в Донбассе? Ведь мы хотим отобрать только подходящих по квалификации и личным качествам, и не хотелось бы в Канев случайно притащить “поклонников руского мира”” или, не дай бог вообще бывших боевиков.