Січень 22, 2016

Георгій Тука взяв участь у церемонії урочистого покладання квітів до пам’ятників Т.Г.Шевченка, І.Я.Франка, присвяченій Дню Соборності України (Фото)

Георгій Тука: “Ми вчинимо величезний злочин перед нашою державою та нащадками, якщо нам не вдасться зберегти те, що ми отримали практично 100 років тому”.

Сьогодні, 22 січня, за участю керівництва області, голів силових відомств регіону відбулася церемонія урочистого покладання квітів до пам’ятників Т.Г.Шевченка, І.Я.Франка, присвячена Дню Соборності України.

Ведучі нагадали присутнім, що цього дня у 1919 році відбулося проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.

«Хочу всіх привітати зі святом, яке зараз ми ще не дуже оцінюємо. Майже 100 років тому наші прадіди здійснили споконвічну мрію народу про об’єднання. Якщо взяти історію України і подивитись на хід подій, практично весь час наш народ шматували різні імперії: Австро-Угорщина, Польща, Німеччина, Росія. Весь час нас ділили, весь час нас розділяли, – відзначив керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука. – У той же час слід зазначити, що кожна із цих імперій вчиняла певні дії, щоб асимілювати українців, але нічого з того не вийшло. Ми є, були і будемо українцями. Майже століття тому наші пращури увіковічили мрію про нашу незалежну державу. Ніхто не міг уявити, що нам прийдеться спостерігати, як у черговий раз нас знову будуть намагатися розділити. Знову нас намагаються поділити на російськомовних і україномовних. На «руських» і «хохлов». Зараз переді мною стоять люди у камуфляжі, які як ніхто знають, що під час війни на передку ніхто ні в кого ніколи запитував, якою мовою хто розмовляє, якому Богу хто молиться. Усі знали – є Батьківщина, є Україна. І саме за це хлопці віддавали життя. Ми вчинимо величезний злочин перед нашою державою та нащадками, якщо нам не вдасться зберегти те, що ми отримали практично 100 років тому. Вітаю всіх зі святом».

Після виступу очільника області відбулось урочисте покладання квітів до пам’ятників видатним діячам українського державотворення.