Січень 21, 2016

Георгій Тука: На територію, підконтрольну українській владі, кожного дня тисячами приїжджають люди з окупованої території для того, щоб купити українські товари

На кінець року в Луганській області за даними, оприлюдненими Державною службою статистики за третю декаду грудня моніторингу цін на соціально значущі товари зафіксовані одні з найнижчих в країні ціни на молоко, м’ясо птиці (тушки курячі), свинину та макаронні вироби.

Крім того, в області нижчі за середньоукраїнські ціни на молоко (на 23 0%), ковбаси варені першого ґатунку (на 15,2 %), м’ясо птиці (на 15,0 %), яловичину (на 9,5 %), свинину (на 9,2 %), макаронні вироби (на 6,2 %) олію соняшникову (на 5,8 %), борошно пшеничне вищого ґатунку (на 5,3 %), масло вершкове (на 3,4 %), сало (на 3,1 %), сметану (на 2,4 %), сир м’який (на 0,4 %).

У той же час спостерігається незначне подорожчання на масло вершкове (на 6,4 %), буряк (на 4,2 %), яйця курячі (на 4,0 %), картоплю (на 2,6 %), капусту (на 2,5 %).

«На територію, підконтрольну українській владі, як і раніше, кожного дня тисячами приїжджають люди з окупованої території для того, щоб купити товари за значно зниженими цінами. Більшість з них скаржиться, що у так званих «народних» супермаркетах російські продукти за якістю і цінами значно поступаються українським», – відзначив керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука.

За даними Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму облдержадміністрації ринок Луганської області насичений основними продовольчими товарами в достатній кількості, поставки продовольчих товарів стабільні, відсутній товарний дефіцит та ажіотажний попит.